Hækken skal klippes til midsommerfesten den 24. juni!
Vi nærmer os vores årlige midsommerfest, og det er vigtigt, at vores boligområde ser strålende ud. Vi opfordrer alle jer, der har hække omkring jeres haver, til at få dem klippet i god tid inden den 24. juni. En veltrimmet hæk skaber orden og en indbydende atmosfære.
Vi har en hækkeklipper til udlån, så hvis du har brug for den, kan du henvende dig til Ivan i nr. 57. Lad os alle bidrage til at gøre vores område til et flot sted at fejre midsommerfesten. Samtidig vil det være fantastisk, hvis vi alle kan hjælpe til med at rydde op og fjerne affald.
Lad os sammen skabe et imødekommende og indbydende miljø, som vi kan være stolte af. Vi ser frem til en fantastisk midsommerfest og til at nyde hinandens selskab.
Hvis du har en aftale med Fruehøjgaard er det en opgave for dem og du skal ikke gøre mere i sagen.
Med venlig hilsen
Bestyrelsen